Sedan jag började med virkningen har jag även börjat se mer av virkning i olika medier. Det började med att jag tittade på youtubefilmer för att lära mig. Sedan gick jag med i olika facebookgrupper och där finns massor av inspiration. Det finns verkligen många talangfulla människor runt om i Sverige.
Igår såg jag att många sätter märklappar på sina verk. Det finns en del färdiga, typ ”Handmade”, ”Made with love” eller ”Made by Farmor”. Många beställer egna lappar med speciella texter.
Genast blev jag sugen att även märka upp mina skapelser. Det finns några olika leverantörer. Det finns många alternativ men jag tycker att de är svårt att se kvaliteter och välja färger som passar allt. Men det löser jag nog.
Ganska onödigt men ändå kul på något sätt.
Klart du ska ha såna!