Yoga Soft

Idag är jag mycket nöjd över att jag kom iväg, och hann i tid till kvällens yoga-pass. Jag är ingen van yogamänniska. Jag går på den enklaste varianten som Friskis & Svettis erbjuder. Det passar mig utmärkt.

Kom iväg hemifrån lite sen, missade ett pendeltåg, bytte till tunnelbana och sedan tog det stopp. Något var fel och jag kände hur minuterna rann iväg. Jag hade ju nästan ingen marginal. Men med två minuter tillgodo hann jag fram och jag var ju redan ombytt så det gick fint.

Jag är verkligen inte smidigt men åtminstone lite mjukare än förepasset. Jag gillar det jag gör och är glad för all träning som blir av.

Annons

8 tankar på “Yoga Soft

  1. Så trevligt med yoga. Jag har länge velat testa men inte kommit till skott. Alla är vi barn i början så det här blir säkert bra för din del. Känner flera som går på yoga och alla är så nöjda.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig om hur din kommentarsdata bearbetas.